ZA i PRZECIW: Wszystkie nasze strachy - Radomski vs. Najbor

CKF ZORZA 06.10.2022, godz. 18:00
t22 Wrzesień 2022

ZA i PRZECIW to cykliczny projekt dla kinomanów połączony z rozmową z zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW. Rok 2022 to czwarty sezon wydarzenia, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród krytyków oraz widzów.
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego – zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę.
Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Zaproszenie do uczestnictwa przyjęli:
ZA: Marcin Radomski - dziennikarz i krytyk filmowy. Publikuje m.in. na łamach "Newsweeka", Onet.pl, Wp.pl, „Rzeczpospolitej”, "Kina" i „Magazynu Filmowego”. Doktor nauk humanistycznych. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu SWPS. Współpracuje z festiwalami filmowymi m.in. BNP Paribas Dwa Brzegi czy Off Camera i zajmuje się edukacją filmową. Autor kanału KINOrozmowa na Youtube, gdzie rozmawia z aktorami, reżyserami i znawcami kina.
PRZECIW: Joanna Najbor – doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagradzana w konkursach poetyckich, eseistycznych i krytycznofilmowych – m.in. „Powiększeniu” Filmwebu (2018), V Konkursie im. Prof. Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej (2021), Międzynarodowym Konkursie na Esej „Moja Europa Wolności” (2021) czy Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka (2019, 2020, 2022). Przez kilka lat pracowała przy organizacji festiwali filmowych, m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Transatlantyku czy Millenium Docs Against Gravity. Swoje teksty na temat kina publikuje lub publikowała m.in. na łamach portalu POPMODERNA, czaskultury.pl, czasopism „Ekrany" i „Pleograf". Gra na wiolonczeli. Pochodzi z Zakopanego. Pokaż mniej