Za i Przeciw: MINARI, reż. Lee Isaac Chung

CKF ZORZA 30.09.2021, godz. 18:00
t8 Wrzesień 2021

ZA i PRZECIW to cykliczny projekt dla kinomanów połączony z rozmową z zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW.
Rok 2021 to trzeci sezon wydarzenia, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród krytyków oraz widzów.
Rozpoczynamy filmem wielokrotnie nagradzanym - MINARI, reż. Lee Isaac Chung.

Zaproszenie do uczestnictwa przyjęli i w pierwszym spotkaniu mierzyć się argumentami ZA i PRZECIW, po filmie MINARI, reż. Lee Isaac Chung, będą młodzi, piękni i piekielnie zdolni:

ZA - Patrycja Mucha, doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego oraz krytyczka filmowa. Edukatorka w ramach akcji Skrytykuj! oraz Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Współpracowniczka festiwali filmowych i autorka bloga Filmowe odloty. Wyróżniona w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2019 i 2020 roku. Autorka cyklu wideoesejów o polskim kinie „Na wyrywki”. Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk prowadzi podcast „Wtem, piosenka” poświęcony filmowym musicalom.

PRZECIW - Maciej Kędzioraziora, krytyk filmowy, zastępca redaktorów naczelnych portalu Filmawka.pl. Prowadzący podcastu "Powtórka z...", w tym "Powtórki z Munka". Stały współpracownik radia Czwórka. Student organizacji produkcji filmowej i tv na Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ.

OPIS FILMU:
W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.